Wczoraj zakończyliśmy sezon artystyczny 2021/2022. Zwieńczeniem całorocznego dorobku był „Koncert Baletowy” w dwóch odsłonach. Na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury, 12.06.2022, zaprezentowali się wszyscy młodzi wykonawcy z Przedszkola i Ogniska Baletowego oraz Grupy Baletowej „Gwiazda”. Był taniec klasyczny, jazz, modern i step. Różnorodny repertuar i cudowna energia ze sceny sprawiły, że minione popołudnie było prawdziwym świętem tańca. Cudownie było znów poczuć te emocje! Całe przedsięwzięcie odbyło się według scenariusza i pod kierownictwem artystycznym Patrycji Stendery-Walczak oraz z jej wielkim udziałem w roli choreografa. Ogrom pracy na sali, twórcze pomysły artystyczne, przygotowanie tancerzy, próby i koordynowanie działań na scenie to wielka zasługa Paulina Ibron. Codzienna praca z najmłodszymi i wielkie wsparcie podczas występu zapewniły dwie wspaniałe instruktorki – Olga Kaźmierczak i Iga Koszkało.
Program artystyczny dostarczył nam wielu wzruszeń a jeszcze bardziej spotęgowało je pożegnanie dwóch dorosłych już tancerek – Wiktorii Krupy i Wiktorii Dworak. Dziewczyny zakończyły przygodę z „Gwiazdą”, ale kontynuują przygodę z tańcem – wkrótce wyruszają na trzymiesięczne warsztaty do Madrytu. Życzymy im powodzenia i wielu ciekawych doświadczeń!
Gratulujemy wszystkim wykonawcom „Koncertu Baletowego”. Miło było Was oglądać!
Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu tego wydarzenia: tancerzom, rodzicom, pedagogom i choreografom. Dziękuję wszystkim widzom, tak licznie zgromadzonym w sali OCK, a wśród nich naszym niezawodnym przyjaciołom – Andrzej Pichet – Radny Województwa Wielkopolskiego i Andrzej Leraczyk. Perfekcyjne prowadzenie koncertu to – niezastąpiona w swojej roli – Paulina Szczepaniak .
Dziękuję Panu Zbigniewowi Nowackiemu za piękne kwiaty dla wykonawców.
Koncert zrealizowano przy wsparciu finansowym Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski, dziękujemy!
Galeria zdjęć – TUTAJ!