Reprezentantki Grupy Baletowej „Gwiazda” wzięły udział w mistrzostwach świata w tańcu – World Dance Championship 2023, organizowanych przez federację World Artistic Dance Federation. Zawody odbyły się w Libercu, w Czechach, wystąpiło w nich łącznie ok. 2000 uczestników, wśród nich najliczniejszą grupę stanowili Polacy.
Solistki „Gwiazdy”, 24 i 25 listopada, zmierzyły się w konkurencjach tańca współczesnego i jazzowego, uzyskując bardzo dobre rezultaty, w tym aż trzy miejsca na podium:
Hanna Szczepaniak wywalczyła dwa brązowe medale – w kategorii jazz dance (choreografia: Paweł Michno) oraz contemporary ballet (choreografia: Paulina Ibron) w kat. wiekowej Youth & Adults Solo;
Solomiia Savabrązowy medal w kategorii jazz dance Juniors II (chor. Paulina Ibron);
Zuzanna Jarocka7. miejsce w finale contemporary ballet Youth & Adults (chor. Patrycja Stendera-Walczak);
Karolina Wicenciak – 1/4 finału contemporary ballet Youth & Adults (chor. Patrycja Stendera-Walczak);

– Kinga Chudek1/4 finału contemporary ballet Juniors I (chor. Hanna Szczepaniak);

Zuzanna Jarocka –  1/2 finału jazz dance Youth & Adults (chor. Patrycja Stendera-Walczak).

Wszystkie konkurencje rozgrywane były w kilku etapach, aby na koniec – w rundzie finałowej – wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Zdobycie miejsc w światowym finale jest dla reprezentantek „Gwiazdy” ogromnych sukcesem. Udział w Mistrzostwach Świata poprzedzony był wielogodzinnymi treningami na sali tanecznej, pracą nad choreografią oraz techniką jazz i contemporary. Wszystkie tancerki zostały przygotowane przez Paulinę Ibron – trenerkę i choreografkę Grupy Baletowej „Gwiazda”.

Serdecznie gratulujemy uczestniczkom Mistrzostwa Świata, jesteśmy bardzo dumni z ich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy za wsparcie sponsorów – firmie Lazur, Złomex Patryk Gruszka oraz Złomtex Adam Maćkowiak.