Nowy rok szkolny rozpoczął się dla Grupy Baletowej „Gwiazda” nie lada sukcesem. Reprezentacja zespołu uczestniczyła w X Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Orfeusz w Italii”, który zgromadził uczestników z dwunastu krajów Europy. Wśród wykonawców znaleźli się wokaliści, muzycy i tancerze z takich krajów jak: Ukraina, Estonia, Bułgaria, Niemcy, Malta, Szwecja, Rumunia, Białoruś, Szwajcaria, Włochy, Litwa i – najliczniej reprezentowana – Polska. Organizatorem festiwalu była bułgarska agencja artystyczna Karnolsky Art Center, a patronat honorowy sprawowała wiceprezydent Bułgarii Ilijana Jotowa, która osobiście dokonała uroczystego otwarcia imprezy.

Uczestnicy festiwalu przebywali w Lido di Jesolo, w dniach od 9. do 15. września. Gala na zakończenie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 13.09. w amfiteatrze przy Piazza Aurora, w Lido di Jesolo. Grupa Baletowa „Gwiazda” została nagrodzona we wszystkich konkurencjach, zdobywając w prezentacjach grupowych: I miejsce (grupa II), dwa III miejsca (grupa III i IV) oraz  miejsce III dla trio: Iga Koszkało, Aleksandra Wesołowska, Zuzanna Kwiecień oraz również III miejsce w duecie: Wiktoria Dembska i Wiktoria Krupa.
Solistki „Gwiazdy” także znalazły się w festiwalowej czołówce, uzyskując:
– I miejsce – Aleksandra Wesołowska;
– II miejsca w swoich kategoriach wiekowych: Nikola Banaszak, Hanna Szczepaniak;
– III miejsca: Iga Koszkało, Wiktoria Krupa, Zuzanna Kwiecień;
– wyróżnienie przypadło Wiktorii Dembskiej.
Dodatkowo nagrodę za oryginalny kostium otrzymała Iga Koszkało.

Na zakończenie festiwalu, wszyscy uczestnicy udali się na wspólną wycieczkę do Wenecji. W programie zwiedzania znalazły się: Plac i Bazylika św. Marka, słynny most Rialto nad kanałem La Grande oraz czas wolny, który Grupa „Gwiazda” wykorzystała na przejażdżkę gondolami. Czas w pięknej Italii, choć tym razem nieco deszczowej, upłynął w radosnej atmosferze, wśród rozbrzmiewających dźwięków muzyki, śpiewu i tańca.

Tancerki Grupy Baletowej „Gwiazda” zostały przygotowane do konkursu przez: Weronikę Pilarczyk, Agatę Judkowiak oraz kierownika zespołu „Gwiazda” – Patrycję Stenderę.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatkom oraz ich pedagogom, życząc dalszych sukcesów.

Wyjazd Grupy Baletowej „Gwiazda” był współfinansowany ze środków Gminy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz przy wsparciu finansowym ZOiGO „MZO” SA. Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” składa podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tego przedsięwzięcia.

 

Galeria – kliknij link!