XV Ogólnopolski Konkurs Magia Tańca im. Aliny Janikowskiej już za nami! Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była pamięci Aliny Janikowskiej – pomysłodawczyni i założycielce „Magii Tańca”, animatorce kultury i wielkiej miłośniczce tańca.

Przez dwa dni, 7 i 8. października 2017, gościliśmy przedstawicieli szkół tańca z Gdyni, Leszna, Radomia, Katowic, Środy Wielkopolskiej, Lubawy, Zabrza, Wrocławia, Szczecinka, Koźminka, Oleśnicy, Czernicy, Dęblina, Pakosławia i Ostrowa Wielkopolskiego. W sobotę, 7 października, na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury zaprezentowało się 370 tancerzy, konkurujących w tańcu klasycznym i neoklasycznym, współczesnym i jazzowym. W niedzielnym przeglądzie wystąpiło 270 tancerzy, którzy zmierzyli się w kategoriach grupowych i solowych – w tańcu ludowym i charakterystycznym oraz hip hopie i stepieW konkursie zaprezentowano w sumie 124 układy taneczne. Zwycięzcą XV Ogólnopolskiego Konkursu im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca” została grupa tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu, która z Ostrowa Wielkopolskiego wyjechała z Pucharem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Puchar Senatora RP Łukasza Mikołajczyka za najlepszą choreografię w konkursie otrzymała Grupa PAKA z Pakosławia. 

Najlepszymi solistami całego przeglądu zostali: Laura Lewandowska i Ignacy Prus ze Szkoły Tańca JAST.

Najlepszą solistką w kategorii tap dance okazała się Michalina Simon, a wśród tancerzy hip hop bezkonkurencyjny był Maciej Wandzel.

Oprócz miejsc na podium jury przyznało wyróżnienia i nagrody specjalne. Szczegółowe wyniki zawiera protokół jury z 8.10.2017.

Uwieńczeniem dwudniowych zmagań scenicznych był koncert galowy w niedzielne popołudnie, w którym udział wzięli laureaci I miejsc w poszczególnych kategoriach tanecznych i wiekowych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, życzymy dalszych sukcesów! Jest nam niezmiernie miło, że konkurs zgromadził w Ostrowie Wielkopolskim tak wielu pasjonatów sztuki tanecznej.  Do zobaczenia za rok!

Wszystkie prezentacje taneczne uwiecznione przez mistrzów obiektywu – Ilja van de Pavert oraz Christopher Senn – zostaną wkrótce zamieszczone na naszej stronie internetowej i na profilu facebook. Dziękujemy za dwa dni wytężonej pracy!

Honorowym Patronat konkursu sprawowali: Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek oraz Senator RP Łukasz Mikołajczyk.

Patronat medialny: TVP3 Poznań, Telewizja Proart, Gazeta Ostrowska, Tuba Ostrowa, Radio Centrum.

Organizator konkursu: Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” w Ostrowie Wielkopolskim.

FOTORELACJA Z XV EDYCJI KONKURSU – KLIKNIJ OBRAZEK!

Galeria – kliknij obrazek!

Sponsorzy:

 1. Studio Projektu i Szycia NATIA
 2. Hotel i Restauracja LAZUR Nowe Skalmierzyce
 3. Sklep Taneczny „Ballerina”
 4. Zakład Technik Komputerowych Adam & Hoffmann
 5. Izabela i Marek Niewiejscy
 6. Hanna Michałkiewicz-Adam
 7. Biuro Nieruchomości 4 Kąty Ostrów Wielkopolski
 8. TEMA Karolina Adam-Guździoł
 9. Firma MOZZI Service
 10. Perfumeria FRIVOL Wrocław
 11. Odol-Plusz – producent zabawek pluszowych Leja L.Z.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspomogli organizację konkursu. Szczególne podziękowania kierujemy do Christophera Senn’a z Finlandii, który przyjechał do Polski specjalnie na nasze zaproszenie oraz holenderskiego artysty Ilji Van de Pavert’a.