W czwartek, 30 maja, w Forum Synagoga odbyło się wręczenie nagród dla twórców i animatorów kultury: Filar Kultury, Osobowość Ostrowskiej Kultury, Młody Talent, Dzieło Roku, Benefactor Culturae Ostroviensis.

Jest nam niezmiernie miło, że wśród laureatów znalazły się aż cztery nasze przedstawicielki. Solistki Grupy Baletowej „Gwiazda” – Aleksandra Czuchra i Hanna Szczepaniak uhonorowane zostały nagrodą „Młody Talent 2019”, natomiast Paulina Majda i Patrycja Stendera odebrały z rąk p. Prezydent Beaty Klimek tytuł „Osobowość Ostrowskiej Kultury 2019”.

Aleksandra Czuchra – tancerka i solistka Grupy Baletowej „Gwiazda”. Wspólnie z grupą „Gwiazda” brała udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych —konkursach, przeglądach i festiwalach, wielokrotnie zdobywając najwyższe trofea. Ola może poszczycić się również wieloma osiągnięciami indywidualnymi. Tylko w ciągu ostatniego roku, kilkukrotnie stała na najwyższym stopniu podium konkursów tanecznych.

Hanna Szczepaniak – 14-letnia solistka Grupy Baletowej „Gwiazda”. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat i do dziś taniec stanowi jej największą pasję. Wśród osiągnięć artystycznych, ma występy na scenach krajowych i międzynarodowych, zakończone licznymi sukcesami.

Paulina Majda – Dyplomowana tancerka z ogromnym doświadczeniem. Od 2018 roku współpracuje z Grupą Baletową „Gwiazda”, w której przed laty stawiała swoje pierwsze kroki, pod okiem Aliny Janikowskiej. Obecnie prowadzi edukację taneczną dzieci i młodzieży, wprowadzając je w tajniki sztuki baletowej.

Patrycja Stendera – Kierownik artystyczna, pedagog tańca, choreograf Grupy Baletowej GWIAZDA. Od 8 lat zajmuje się edukacją taneczną dzieci i młodzieży.

Gratulujemy serdecznie wszystkim Laureatkom i życzymy kolejnych sukcesów artystyczych!