Trzecia edycja charytatywnego koncertu  „Dzieciom – Dzieciom” już za nami…

Wspaniała atmosfera, szlachetny cel i widownia zapełniona po brzegi – tak w skrócie można opisać to, co działo się wczoraj w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Macieja Rataja w Ostrowie Wielkopolskim.

Ideą przedsięwzięcia było nie tylko zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację dzieci z najbliższego otoczenia, ale także pokazanie zdrowym dzieciom, że pomoc można nieść na wiele sposobów – a może to robić każdy bez względu na wiek.  Wspólne zaangażowanie, połączenie sił na scenie poprzez taniec, śpiew i muzykę może dawać radość wykonawcom i odbiorcom, ale też pomagać potrzebującym.  A są nimi dwaj chłopcy – Kacper i Kuba, którzy zmagają się z niepełnosprawnościami od urodzenia.

Pomysłodawczynią imprezy oraz koordynatorką wszystkich działań scenicznych była Patrycja Stendera – kierownik artystyczny Grupy Baletowej „Gwiazda”. Wśród młodych artystów zaprezentowały się tancerki z Grupy Baletowej „Gwiazda” , przygotowane przez Patrycję Stenderę, Paulinę Majdę oraz Agatę Judkowiak a także dziewczynki z kółka tanecznego ze Szkoły Podstawowej nr 6, prowadzonego przez Patrycję Stenderę oraz chórek szkolny pod dyrekcją Agnieszki Zadki.

W tym dniu, na jednej scenie, zaprezentowało się łącznie około sto siedemdziesięcioro młodych artystów!

Wstęp na imprezę stanowił bilet – cegiełka, o wartości 5 zł. Sprzedano całą pulę 1000 biletów, wpłynęły również drobne darowizny. Posiadacze cegiełek mieli szansę wziąć udział w losowaniu obrazów, przekazanych na ten cel przez ostrowską Galerię 33. Łącznie zebrano: 5976,50 zł. Środki zasilą indywidualne konta Kuby i Kacpra, które chłopcy mają utworzone w wybranych fundacjach. Pieniądze z pewnością pomogą chłopcom w rehabilitacji. Organizatorzy zadbali również o drobne upominki – Kacper i Kuba otrzymali zabawki i słodycze.

W przedsięwzięcie włączyli się liczni wolontariusze – ze strony organizatorów byli to członkowie Stowarzyszenia Kulturalnego „Gwiazda”, dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6.  „Gwiazda” mogła też liczyć na pomoc zaprzyjaźnionych wolontariuszy, a byli nimi znani w środowisku ostrowskim: Szymon Matyśkiewicz, który zamienił imprezę w prawdziwe show a także nieocenieni operatorzy kamer Edward Konieczny i Tymon Dominiczak oraz fotograf – artysta w swoim fachu – Rafał Jakubowicz.

Zaproszenie na koncert przyjęli przedstawiciele władz województwa, miasta i powiatu, a wśród nich: Andrzej Pichet – Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Wicestarosta Ostrowski  Roman Pacholczyk oraz Anna Grabek – Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego. Radę Osiedla nr 7 Zacisze-Zębców reprezentowały: Ewa Rubach Wardawy oraz Monika Zaremba-Stefańska.

Organizatorem koncertu „Dzieci – Dzieciom” było Stowarzyszenie Kulturalne  „Gwiazda” we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 6 im. Macieja Rataja. Projekt był dofinansowany ze środków Powiatu Ostrowskiego.

Honorowy Patronat sprawowali: Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek oraz Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Patronat medialny: TVP3 Poznań, Telewizja Proart, Radio Eska, Tuba Ostrowa oraz Tygodnik „Nasz Rynek”

Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” składa serdeczne podziękowania wszystkim Artystom prezentującym swoje talenty na scenie oraz Darczyńcom i Wolontariuszom, a wśród nich szczególnie Szymonowi Matyśkiewiczowi, Pawłowi Mochowi, Rafałowi Jakubowiczowi, Krzysztofowi Ryfie, Państwu Nowackim oraz Edwardowi Koniecznemu. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji koncertu: Dyrekcji i Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 6 a także Patronom Honorowym, Patronom Medialnym i wszystkim, którzy wsparli naszą akcję charytatywną. To dzięki Wam, Kacper i Kuba pozyskali fundusze na rehabilitację i leczenie.

Dziękujemy za ten przepiękny dar serca, jesteście Wielcy! Do zobaczenia za rok!

 GALERIA – TUTAJ!