Tancerki z Grupy Baletowej „Gwiazda” wzięły udział w ogólnopolskim projekcie World Talent Show & Dance Competition. Do rywalizacji w Dance Competition zgłosiły się dwie solistki – Hanna Szczepaniak i Zuzanna Jarocka oraz duet – Maria Sperling i Lena Stefańska. Wydarzenie skierowane było do tancerzy zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, przeznaczone dla każdej kategorii wiekowej i tanecznej.  Dla tancerek „Gwiazdy”, konkurs zakończył się bardzo dużym sukcesem. Zanim dziewczyny trafiły do finałowych rozgrywek, musiały przebrnąć przez etap eliminacji oraz półfinał konkursu. Tancerze rywalizowali w formule online, a kwalifikacja odbywała się na podstawie nagrań wideo, które należało dostarczyć w terminie do 25 maja 2020 r. Wielki finał World Talent Show & Dance Competition rozgrywany był 12.07. w relacji „na żywo”, na kanale Youtube. Wówczas należało przesłać kolejne nagranie z aktualną prezentacją taneczną, która ponownie podlegała ocenie jury oraz głosowaniu widzów.

Ostatecznie, wyniki rozgrywek finałowych opublikowano 13.07.2020, a tancerki Grupy Baletowej „Gwiazda” zakończyły konkurs z bardzo wysokimi lokatami:

– Zuzanna Jarocka – 2 miejsce w kategorii 12-15 lat, tancerze zaawansowani;

– Hanna Szczepaniak – 2 miejsce w kategorii powyżej 15 lat, tancerze zaawansowani;

– duet Maria Sperling i Lena Stefańska – 4 miejsce w kategorii duety 12-15 i powyżej 15 lat.

Sędzią Głównym w konkursie była Iwona Pavlović – wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim, właścicielka szkoły tańca – „Pavlović – Szkoła mistrzów tańca”, jurorka wszystkich edycji programu „Dancing With The Stars — Taniec z Gwiazdami”. W jury zasiadali również: Lenka Klimentova (tancerka, znana m.in. z programu „Taniec z Gwiazdami”), Mateusz Sobecko (zwycięzca 8. edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”), Sławomir Ramian (muzyk, wokalista, pedagog wokalny) i Kacper Stolarczyk (gitarzysta zespołu ZAKOPOWER, Haliny Mlynkovej, Ani Szarmach, Krzysztofa Napiórkowskiego oraz Teatru Rampa w Warszawie).

Tancerki Grupy Baletowej „Gwiazda” odnotowały kolejny, spektakularny sukces, na który pracowały pod czujnym okiem Patrycji Stendery – kierownika artystycznego zespołu oraz choreografa. Wszystkie prezentacje, dzięki którym dziewczęta zakwalifikowały się do ostatniej rundy, przygotowane były przez Patrycję Stenderę. Finałowa choreografia Hani to dzieło Agaty Judkowiak. Trenerkom – autorkom choreografii oraz tancerkom należą się ogromne brawa.

Gratulujemy wszystkim bardzo serdecznie i życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji z tanecznej pasji!