Imprezy artystyczne przeniosły się do przestrzeni internetowej i cieszą się coraz większym powodzeniem. Nasze przedstawicielki miały okazję zmierzyć się z międzynarodową konkurencją w Online Music Festival CYBER ART w Pradze. W konkursie uczestniczyli  nie tylko tancerze, ale również orkiestry, chóry, teatry i wokaliści. Przegląd wszystkich form artystycznych odbywał od 1 do 5 maja, a jego organizatorem był European Association of Folklore Festival we współpracy z Pitagross Festivals w Pradze.

Honorowy patronat nad konkursem sprawowali:

  • Ministerstwo Kultury Republiki Czeskiej
  • Senat Republiki Czeskiej
  • Muzyczna Fundacja Alvaro Gomes
  • Praskie Konserwatorium Jana Deyla

Wszystkie prezentacje nadesłane na konkurs w postaci filmów, opublikowanych na kanale YouTube, podlegały ocenie międzynarodowego jury, które 15 maja wyłoniło laureatów w poszczególnych konkurencjach.


Z przyjemnością ogłaszamy, że nasze koleżanki – jako jedyne reprezentantki Polski – zwyciężyły w swoich kategoriach tanecznych, zdobywając najwyższe trofea:

ZUZIA JAROCKA – I miejsce, w kategorii dance solo 11-14 lat,
HANIA SZCZEPANIAK – I miejsce, w kategorii dance solo 15-18 lat!


Ogromnie cieszymy się z międzynarodowego sukcesu i serdecznie gratulujemy Zuzi i Hani oraz Patrycji Stenderze, która jest autorką obu choreografii.  Trzymamy kciuki za kolejne przedsięwzięcia!

Wyniki konkursu – TUTAJ!