Grupa Baletowa „Gwiazda” po raz kolejny miała okazję reprezentować województwo wielkopolskie jako Ambasador Wielkopolskiej Kultury. Dziewczęta wzięły udział w World Folklore Festival „Cote D’Azur”, który odbywał się od 29. września do 4. października we Włoszech oraz częściowo we Francji. Młode tancerki wróciły do domu bogatsze o kolejne doświadczenie artystyczne i z poczuciem dobrze wypełnionej misji.

Dziewczęta reprezentowały Polskę podczas kilku plenerowych koncertów w popularnych miejscach turystycznych Lazurowego Wybrzeża. Pierwsze prezentacje odbyły się w San Remo we Włoszech, następnie „Gwiazda” zaprezentowała swój własny program na promenadzie  oraz przy kultowym czerwonym dywanie we francuskim Cannes . Finalny koncert wszystkich zespołów odbył się w Diano Marina.  W World Folklore Festival wzięły udział grupy wokalne i taneczne z Chorwacji, Słowacji, Rumunii i Polski, którą reprezentowała „Gwiazda”. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Ideą festiwalu było przedstawienie kultury różnych narodów, a patronat nad tym wydarzeniem objęło UNESCO. Uczestnicy nie konkurowali ze sobą, lecz przedstawiali własny dorobek artystyczny, promując swój kraj i jego kulturę. 


Festiwal odbywał się w przyjaznej atmosferze a występy artystów były entuzjastycznie przyjmowane przez turystów. Oprócz wspólnych koncertów, wszyscy uczestnicy mieli okazję pojechać na wycieczkę do fabryki perfum w Eze, zwiedzić Monako, Monte Carlo i Niceę. Był również czas na plażowanie i spacery po mieście.
Wyjazd Grupy Baletowej „Gwiazda” na festiwal we Włoszech zrealizowano przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Wielkopolskiego, w ramach zadania Ambasador Wielkopolskiej Kultury. Po raz kolejny dziewczęta mogły z dumą zaprezentować swój region i kraj podczas międzynarodowej imprezy artystycznej.


Organizacja wyjazdu była dużym przedsięwzięciem, wymagającym długich przygotowań. Repertuar Grupy Baletowej „Gwiazda” to dzieło Patrycji Stendery-Walczak, działania organizacyjne – Urszuli Szczepaniak, a opiekę nad młodzieżą sprawowała Karina Wicenciak.
Jak zwykle, mogliśmy liczyć na wsparcie przychylnych nam osób – Andrzej Pichet – Radny Województwa Wielkopolskiego, niezastąpiony w swojej roli! Dziękujemy sponsorom: Piekarni Czwojda oraz firmie Lazur.
Bezpieczną podróż po Europie zapewnił nam Euro-Trans Brychcy. Dziękujemy i polecamy!

Galeria zdjęć – TUTAJ!