Weekend 12 i 13. maja obfitował w wydarzenia artystyczne, adresowane wszystkim Mamom, z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

W sobotę, na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury, zaprezentowały się młode tancerki z Grupy Baletowej „Gwiazda”, które zaprosiły do wspólnego świętowania artystkę, rodem z Ostrowa Wielkopolskiego – Agnieszkę Greinert. Koncert miał wyjątkową oprawę – taniec przeplatał się z muzyką i śpiewem… Najstarsza grupa „Gwiazdy” wykonała choreografię do piosenki „Nikt, tylko ty”, wykonanej przez artystkę przy akompaniamencie fortepianu. Następnie swoje umiejętności zaprezentowały wszystkie grupy oraz duet i solistki. Koncert zakończył się recitalem Agnieszki Greinert, która przygotowała specjalny repertuar, dedykowany Mamom. Finałowa piosenka „Nie ma, jak u mamy”, do której przyłączyły się wszystkie dziewczęta z zespołu „Gwiazda”, dostarczyła wielu wzruszeń wszystkim gościom, zgromadzonym na widowni.

W niedzielę scena należała do najmłodszych – swoje umiejętności prezentowały uczestniczki przedszkola i ogniska baletowego. Dla dziewczynek, które po raz pierwszy pokazały się na dużej scenie, występ był nie lada przeżyciem, zwłaszcza że na widowni zasiedli ich najbliżsi. Prezentacje najmłodszych przeplatały układy taneczne starszych koleżanek z zespołu „Gwiazda”.

Na zakończenie każdego z koncertów, mamy obdarowane zostały pamiątkowymi zdjęciami oraz kwiatami.

Gratulujemy Patrycji Stenderze, Agacie Judkowiak i Paulinie Majdzie udanych występów ich podopiecznych i dziękujemy za przygotowanie obu koncertów. Szczególne gratulacje należą się kierownikowi artystycznemu – Patrycji Stenderze, która opracowała scenariusz i koordynowała wszystkie działania sceniczne.

Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” składa serdeczne podziękowania Gospodarstwu Ogrodniczemu Kazimierza Nowackiego z Ociąża za kwiaty dostarczone na oba koncerty.

Galeria „Tobie, Mamo” – 12 maja

Galeria „Wytańczyć życzenia” – 13 maja

Dokumentacją fotograficzną obu koncertów zajął się, zaprzyjaźniony z Grupą Baletową „Gwiazda”, amerykański fotograf Christopher Senn.