Jak co roku, Grupa Baletowa „Gwiazda” uczestniczyła w zgrupowaniu artystycznym w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie. Zajęcia rozpoczęły się 15 sierpnia 2016 i przez sześć kolejnych dni dziewczyny pracowały nad nowym repertuarem. W tym roku nowością były zajęcia z akrobatyki sportowej. Stały, mocny punkt programu stanowił, jak zwykle, step amerykański i irlandzki a także energetyczny jazz. Wśród instruktorów gościliśmy najlepszych fachowców w swojej dziedzinie – Mateusza Wójcika, Tomasza Pałasza i Błażeja Ciszka. Patrycja Stendera i Weronika Pilarczyk zajęły się edukacją baletową a także …szlifowaniem formy wszystkich uczestniczek, poprzez ćwiczenia gimnastyczne i poranne bieganie. Tradycyjnie, dziewczęta wstępujące w szeregi „Gwiazdy” zostały pasowane na tancerkę. Był również czas na zabawy, integrację i konkursy, a wśród nich – najbardziej wyczekiwany – konkurs na najciekawszą stylizację.

Opiekę nad uczestniczkami zgrupowania sprawowały, w formie wolontariatu, mamy tancerek „Gwiazdy”, a funkcję kierownika wypoczynku pełniła p. Maria Torzyńska.

Zarząd Stowarzyszenia Kulturalnego „Gwiazda” składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które sprawiły że pobyt w Żerkowie był bezpieczny i pełen pozytywnych wrażeń.

Galeria – kliknij tutaj