Niesamowitych wrażeń dostarczył nam spektakl baletowy „Jezioro Łabędzie”, który miał miejsce 27 listopada, w poznańskiej Sali Ziemi. Przedstawienie było wyjątkowe pod każdym względem, gdyż oprócz tego, że byliśmy widzami mistrzowskiego wykonania The Royal Moscow Ballet, na scenie mogliśmy zobaczyć również nasze koleżanki!

Cztery dziewczynki z Grupy Baletowej „Gwiazda”: Iga Lewińska, Aleksandra Lewek, Weronika Rychlewska i Lena Stefańska miały niepowtarzalną okazję zatańczyć w spektaklu, u boku mistrzów baletu. Dziewczynki pojawiły się na scenie dwukrotnie, ale zanim to nastąpiło, ćwiczyły pod okiem Patrycji Stendery, aby opanować choreografię przygotowaną specjalnie dla nich przez Anatolija Emelianowa – głównego tancerza, choreografa i dyrektora generalnego The Royal Moscow Ballet.

Propozycja występu napłynęła do nas od Prestige MJM, agencji organizującej największe widowiska w Polsce, a mieszczącej się w Ostrowie Wielkopolskim. Sam pomysł zaangażowania w spektaklu  początkujących baletnic u boku renomowanych mistrzów, wypłynął od kierownictwa The Royal Moscow Ballet. Patrycja Stendera, kierownik artystyczny „Gwiazdy” wybrała cztery dziewczynki, które kilka tygodni przygotowywały się do swojej roli, ćwicząc układ na podstawie filmu, przesłanego przez kierownictwo moskiewskiego baletu. Przygotowania objęły także takie elementy, jak pobranie miary i uszycie specjalnych strojów na jeden wieczór dla młodych baletnic. Kostiumy dla naszych tancerek przywiezione zostały z Moskwy! Na trzy godziny przez występem, dziewczynki wzięły udział w próbie, gdzie zastosowały się wskazówek dyrektora generalnego The Royal Moscow Ballet. W pierwszym akcie zadaniem dziewczynek było przejście po scenie, w drugim natomiast zatańczyły z balowymi maseczkami w dłoniach wraz z głównym baletmistrzem. Poradziły sobie znakomicie, choć cała czwórka przyznawała się do ogromnych emocji tuż przed wyjściem na scenę. Pozostałe tancerki Grupy Baletowej „Gwiazda” oklaskiwały swoje koleżanki z widowni, dumne z ich występu. Spektakl dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Materiał filmowy przygotowany przez Telewizję Proart – kliknij link!

Składamy serdeczne podziękowania Prestige MJM za zaproszenie do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

fot. Jakub Janecki