Niepowtarzalny prezent podarowały swoim najbliższym młode tancerki z Ostrowskiego Studia Tańca.

„Wiązanka tańców dla Was, bo serce mamy wielkie” –  taki tytuł nosił  koncert,  który odbył się 25. stycznia br., a dedykowany był wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta.

Na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury  zaprezentowało się ok. 160 dziewczynek, w wieku od 4 do 17 lat.  Koncert rozpoczęły przedszkolaki baletowe, wśród których były debiutantki stawiające swoje pierwsze kroki taneczne na tak dużej scenie. Niewątpliwie stanowiło to dla nich ogromne przeżycie, toteż publiczność nagradzała je gromkimi brawami, żywiołowo reagując na poczynania najmłodszych tancerek. Następnie przyszła pora na Grupę Baletową „Gwiazda”, która rozpoczęła prezentację od choreografii tanecznych nagrodzonych na II Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Baletowej w Elblągu. Poza tym, w bogatym repertuarze koncertu znalazły się również najnowsze układy taneczne – po raz pierwszy przedstawione ostrowskiej publiczności. Można było podziwiać tańce klasyczne, nowoczesne, step irlandzki i amerykański – wykonane w grupach, duetach, trio i partiach solowych. Z pewnością każda babcia i każdy dziadek wybrał dla siebie „kwiatek” z tej barwnej wiązanki tańców.

Koncert wyreżyserowała i poprowadziła: Alina Janikowska – kierownik artystyczny Grupy Baletowej „Gwiazda” – która również czuwała nad przygotowaniem całej imprezy, zarówno pod względem artystycznym jak i organizacyjnym. Młodzi  wykonawcy włożyli dużo pracy w opanowanie wszystkich układów tanecznych, a pomogły im w tym: Patrycja Stendera, Agata Kupczyk i Weronika Pilarczyk, które również stworzyły wiele choreografii prezentowanych podczas koncertu.

Galeria zdjęć – kliknij tutaj.

Dziękujemy Wszystkim za serdeczne przyjęcie, gesty uznania i ciepłe słowa, skierowane pod naszym adresem.