Jak co roku w sierpniu, Grupa Baletowa „Gwiazda” szlifowała formę podczas warsztatów tanecznych. W planie zajęć znalazły się: step irlandzki i amerykański, taniec nowoczesny, współczesny, klasyczny, jazz i  ćwiczenia z akrobatyki. Dzień rozpoczynał się od porannej rozgrzewki i biegania wśród leśnej scenerii. Warsztaty sprzyjały integracji wszystkich grup „Gwiazdy”, które w roku szkolnym nie często mają okazję do wspólnych spotkań. Niewątpliwą atrakcję pobytu stanowił tradycyjny już konkurs na najciekawsze stylizacje, w którym starsze dziewczynki prześcigały się w pomysłach na przebranie dla młodszych koleżanek.

Warsztaty odbyły się w Ośrodku Wypoczynkowym „Cegiełki” w Szklarce Myślniewskiej. Uczestniczki wróciły do domów pełne wrażeń, z nowymi choreografiami i umiejętnościami, nad którymi pracowały pod okiem najlepszych fachowców.  W tym roku zaprosiliśmy do współpracy tancerzy: Mateusza Wójcika (step irlandzki), Karola Drzewoszewskiego (step amerykański), Annę Sobczak (taniec nowoczesny, funky jazz) i Agatę Judkowiak (jazz, taniec współczesny) oraz specjalistów od akrobatyki: Rafała Suligę i Laurę Kapitaniak.

Zajęcia taneczne i sportowe prowadziły również Weronika Pilarczyk i Patrycja Stendera, która – jako kierownik Grupy Baletowej „Gwiazda” – koordynowała wszelkie działania artystyczne. Nie zabrakło również troskliwej opieki wychowawców, w których rolę wcieliły się: Sławomira Perz, Katarzyna Nawrocka, Lidia Kulik i Agnieszka Chruściel oraz Maria Torzyńska – pełniąca rolę kierownika wypoczynku.

Warsztaty trwały od 13. do 18. sierpnia i zakończyły się prezentacją nowych układów tanecznych podczas spotkania z rodzicami.
Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły organizację tego przedsięwzięcia. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy wspierali nas w działaniach.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów – firmy „Lazur” oraz SPA OD’NOVA.

Galeria – kliknij tutaj!

Warsztaty były współfinansowane ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.