W miniony weekend, 21-22. grudnia, solistki Grupy Baletowej „Gwiazda” wzięły udział w VII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Baletowej w Elblągu.

Nasze reprezentantki zaliczyły bardzo udane występy i mogły zmierzyć się z najlepszymi uczestnikami – nie tylko z Polski, ale również z Niemiec, Białorusi i Rosji. W konkurencjach solowych zaprezentowały się: Julianna Grzeszczyk, Aleksandra Lewek, Hanna Szczepaniak, Zuzanna Jarocka, Wiktoria Krupa, Wiktoria Dworak, Aleksandra Czuchra, Adrianna Nawrocka oraz w duecie Małgorzata Guździoł i Hanna Szczepaniak. Poziom konkursu był bardzo wysoki, ponieważ brali w nich udział głównie uczniowie niepublicznych szkół baletowych. Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasze przedstawicielki znalazły się w gronie laureatów:

  • I miejsce w kategorii: taniec współczesny, 12-13 lat zajęła Zuzanna Jarocka (choreografia: Patrycja Stendera)
  • II miejsce w kategorii Debiuty, taniec współczesny, powyżej 16 lat – Wiktoria Krupa (choreografia: Paulina Ibron)
  • IV miejsce w tej samej kategorii zdobyła Wiktoria Dworak, a V miejsce Adrianna Nawrocka (obie choreografie autorstwa Patrycji Stendery)

Gratulujemy udanych prezentacji wszystkim tancerkom oraz dziękujemy ich choreografom i pedagogom za przygotowanie do udziału w konkursie.

Przegląd w Elblągu jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów baletowych w Polsce. Z roku na rok, cieszy się rosnącym zainteresowaniem – w tej edycji wzięło udział prawie 500 tancerzy, byli to mieszkańcy miast: Białystok, Bielsko – Biała, Borkowo, Chojnice, Cieszyn, Gdańsk, Katowice, Kołobrzeg, Kraków, Legionowo, Malbork, Opole, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Radom, Sopot, Środa Wielkopolska, Tczew, Wrocław oraz goście zagraniczni.

Emocjonujące występy, przepiękne kreacje, ciekawe choreografie i poruszająca muzyka. Tak wyglądały dwa dni spędzone w Teatrze im. Aleksnadra Sewruka w Elblągu. Z pewnością wrócimy tam znów za rok!