Dwie najstarsze grupy „Gwiazdy” wzięły udział w Międzynarodowych Konfrontacjach Baletowych w Kołobrzegu, w dniach 03-06 czerwca 2021. Był to wspaniały weekend pełen tanecznych emocji, doznań artystycznych, ale również integracji w zespole. Konfrontacje Baletowe były przede wszystkim okazją do zaprezentowania repertuaru grupy „Gwiazda”, nad którymi dziewczęta pracowały przez ostatnie miesiące. Wszystkie prezentacje taneczne przygotowane zostały przez Patrycję Stenderę, autorami choreografii byli: Patrycja Stendera, Adrian Radwański i Paweł Michno. Czas spędzony w teatrze przyniósł wiele wrażeń, ale i miejsca na podium:

– Zuzanna Jarocka zajęła II miejsce w tańcu współczesnym, 13-15 lat

– duet Laura Niewiejska i Małgorzata Guździoł – III miejsce w kategorii duetów tańca współczesnego, 16-18 lat.

Oprócz udziału w konkursie, dziewczęta z grupy I i II miały okazję na zwiedzania Kołobrzegu i spędzania wolnego czasu na plaży.

Serdeczne gratulujemy wszystkim udanych prezentacji scenicznych, dziękujemy p. Patrycji Stenderze za przygotowanie. Wyjazd Grupy Baletowej „Gwiazda” został przygotowany organizacyjnie przez prezes Stowarzyszenia – Urszulę Szczepaniak, która po raz pierwszy nie mogła nam towarzyszyć w podróży. Dziękujemy Paniom sprawującym opiekę nad uczestnikami: Małgorzacie Kubik i Karinie Wicenciak.