Wielkim sukcesem zakończył się udział Grupy Akrobatyczno-Baletowej „Gwiazda” w międzynarodowym konkursie dla dzieci i młodzieży TOP ART FESTIVAL „Island of Talent” w Chorwacji.

W festiwalu wzięły udział grupy taneczne, wokalne i instrumentalne z Polski i Chorwacji, patronat honorowy nad konkursem sprawowała Ambasada RP w Chorwacji oraz Burmistrz Starego Gradu Visko Haladić. Młode tancerki z zespołu „Gwiazda”, pod kierownictwem artystycznym Aliny Janikowskiej, od 11 do 18. lipca 2015 r. przebywały na wyspie Hvar, w miejscowości Stari Grad. Podczas pobytu w Chorwacji miały okazję, nie tylko zmierzyć się z najlepszymi zespołami, ale również doskonalić swoje umiejętności taneczne, podczas warsztatów prowadzonych przez choreografów z Polski – Agatę Suchocką, Katarzynę Krawczonek oraz z Włoch – Angelę Lupa i Michaela Valentini.

Organizatorzy Top Art Festiwal zadbali o to, aby pobyt w Chorwacji był dla wszystkich uczestników pełen pozytywnych wrażeń, przygotowali więc mnóstwo atrakcji: wycieczkę do Splitu, powiązaną z koncertem dla turystów, rejs statkiem na wyspę Brać, wycieczkę do miasta Hvar oraz wieczór polsko-chorwacki z muzyką, śpiewem i tańcem ludowym. Wolne chwile uczestnicy festiwalu spędzali na plaży i przy basenie, korzystając z pięknej, słonecznej pogody.

Impreza zakończyła się rozdaniem nagród dla laureatów oraz prezentacją układów choreograficznych, stworzonych i doskonalonych podczas warsztatów. Grupa Baletowa „Gwiazda” została nagrodzona we wszystkich kategoriach, w których zgłosiła uczestnictwo, zdobywając tym samym aż 20 pucharów w konkursie!
Grupa I (17-20 lat):
– I miejsce w stepie irlandzkim
– I miejsce w tańcu współczesnym
– I miejsce w tańcu ludowym
– II miejsce kwartet w tańcu współczesnym
Grupa II (11-13 lat):
– I miejsce w stepie irlandzkim
– II miejsce w jazz dance
Grupa III (12-13 lat):
– I miejsce w tańcu klasycznym
Grupa IV (9-11 lat):
– Grand Prix w tańcu klasycznym
Solistki w poszczególnych kategoriach wiekowych i tanecznych zajęły:
– I miejsca: Agnieszka Wenderska, Aleksandra Czuchra, Weronika Pawlak, Julia Trześniewska, Hanna Szczepaniak;
– II miejsca: Wiktoria Krupa, Iga Koszkało, Anna Zaradna, Laura Lewandowska;
– III miejsca: Julia Kurzawska, Aleksandra Wesołowska, Maja Lewińska.
Gratulujemy ogromnego sukcesu wszystkim laureatkom, kierownikowi – Alinie Janikowskiej oraz instruktorkom Agacie Kupczyk, Patrycji Stenderze i Weronice Pilarczyk.
Serdeczne podziękowania kierujemy do instytucji i osób, które wspomogły nas w organizacji tego przedsięwzięcia, a w szczególności: Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Spółdzielnia Mleczarska „Lazur”, Pracownia Reklamy SITODRUK oraz Hurtownia Rosiek&Rosiek.

Zobacz zdjęcia z konkursu