Wczorajsze popołudnie obfitowało w bogate doznania artystyczne. Na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury pojawili się wszyscy młodzi wykonawcy uczęszczający na zajęcia do studia Stowarzyszenia Kulturalnego „Gwiazda” – przedszkole i ognisko baletowe oraz Grupa Baletowa „Gwiazda”. Koncert nosił tytuł „Taniec jest w nas”. W programie pojawił się taniec klasyczny, współczesny, jazzowy, ludowy oraz step amerykański. Widownia żywiołowo reagowała, szczególnie na popisy najmłodszych.
Jak zwykle, na widowni zasiedli przyjaciele Grupy Baletowej „Gwiazda”, a wśród nich Andrzej Pichet – Radny Województwa Wielkopolskiego, Paweł Rajski – Starosta Ostrowski. Nie zabrakło przedstawicieli donatorów –  firmy Lazur i Florance – producenta róż. Widownię licznie wypełnili rodzice i bliscy tancerek.
Przygotowanie do koncertu to ogromny wkład pracy wykonawców i pedagogów. Paulina Ibron przygotowała wszystkie tancerki „Gwiazdy”, występy solowe przy wsparciu Patrycji Stendery- Walczak i Hani Szczepaniak. Olga Kaźmierczak i Iga Koszkało pracowały z grupami przedszkola i ogniska.
Projekt współfinansowała Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski.