Ostatni weekend marca to prawdziwe pasmo sukcesów dla Grupy Baletowej „Gwiazda”.

W sobotę, 30 marca, dwie najstarsze grupy wzięły udział w ogólnopolskim festiwalu tanecznym Białobrzeski Dance Show, odbywającym się w Gdańsku. Dziewczęta zdobyły nagrody we wszystkich konkurencjach, w których uczestniczyły, uzyskując:

  • 1 miejsce w kategorii taniec klasyczny, 12-15 lat;
  • 2 miejsce w kategorii jazz, 12-15 lat;
  • 2 miejsce w kategorii modern, powyżej 16 lat;
  • 2 miejsce za taniec ludowy, w kategorii powyżej 16 lat;
  • 3 miejsce w kategorii modern, 12-15 lat;
  • wyróżnienie za taniec irlandzki, kat. 12-15 lat.

Galeria zdjęć – tutaj!

W niedzielnych zmaganiach konkursowych, „Gwiazdę” reprezentowały młodsze uczestniczki zespołu (grupa 3 i 4), w większości debiutantki oraz dwie solistki z grup starszych. Dziewczęta wzięły udział w Otwartym Turnieju Tańca Nowoczesnego oraz Akrobatyki Rekreacyjnej Move4life w Przeźmierowie, skąd przywiozły medale za prezentacje grupowe i indywidualne.

Debiutująca w konkursach ogólnopolskich, grupa 4 zajęła:
– 1 miejsce w jazz dance,
– 2 miejsce w innych formach tańca (step).
Grupa 3:
1 miejsce w jazz dance,
1 miejsce w innych formach (step).
Solistki:
Hanna Szczepaniak:  1 miejsce w acro dance, 1 miejsce w jazz dance;
Aleksandra Czuchra: 2 miejsce w modern dance.

Galeria zdjęć – tutaj!

Autorką tego sukcesu jest oczywiście Patrycja Stendera – kierownik artystyczny, pedagog i choreograf w jednej osobie. Należy podkreślić, że nie tylko przygotowywała wszystkie dziewczęta do konkursu, ale również ułożyła choreografie, za wyjątkiem układu w tańcu irlandzkim, którego autorem jest Mateusz Wójcik – mistrz stepowania, współpracujący z Grupą Baletową „Gwiazda”.

Całej ekipie „Gwiazdy” należą się ogromne gratulacje. Dziewczęta po raz kolejny udowodniły, że grupa „Gwiazda” zalicza się do czołówki zespołów tanecznych w Polsce.

Serdeczne podziękowania dla Pauliny Majdy za fachową pomoc w przygotowaniach do konkursu oraz wsparcie w trakcie ich trwania. Dziękujemy Rodzicom, którzy angażują się w pracę na rzecz zespołu oraz wszystkim naszym Sympatykom. To dzięki Wam wszystko jest możliwe!