W sobotę, 21 kwietnia Grupa Baletowa „Gwiazda” wzięła udział w XXIV Ogólnopolskich Konfrontacjach  Zespołów Tanecznych w Małogoszczu. Było to wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane z wielkim rozmachem i perfekcyjnie przygotowane. Tegoroczna edycja zgromadziła aż 1800 uczestników z całej Polski! Przegląd trwał od wczesnego ranka aż do późnych godzin wieczornych. Wśród 95 formacji tanecznych gościły zespoły z Wrocławia, Przemyśla, Warszawy, Góry Kalwarii, Zabrza, Rzeszowa, Jastrzębia Zdroju, Białegostoku, Bielska Białej, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Dębicy , Ostrowca świętokrzyskiego.  Impreza była nie tylko konkursem tanecznym, ale przede wszystkim znakomitym widowiskiem, na najwyższym poziomie. Niektóre prezentacje taneczne tworzyły mini spektakle, z rozbudowaną scenografią i oryginalnymi kostiumami.

Tym bardziej cieszy nas fakt, że Grupa Baletowa „Gwiazda”, mogła dołączyć do grona zespołów prezentujących swoje umiejętności w przeglądzie konkursowym i  w efekcie znaleźć się również w gronie laureatów. Prezentacje „Gwiazdy” uzyskały dwa wyróżnienia (w kategorii taniec współczesny powyżej 16 lat oraz inne formy tańca 9-12 lat) a także trzecie miejsce (inne formy tańca powyżej 16 lat) oraz pięć pucharów -specjalnych wyróżnień za udział. Wszystkie grupy „Gwiazdy” wyjechały z Małogoszcza z pucharami (łącznie aż 8!), pamiątkowymi dyplomami oraz ogromnymi pluszakami, które w czasie podróży do Ostrowa otrzymały już swoje imiona.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie Piotr Galiński, Katarzyna Bryłka oraz Tomasz Rowiński.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym młodym tancerkom oraz ich pedagogom i choreografom. Patrycja Stendera i Mateusz Wójcik po raz kolejny udowodnili, że ich podopieczne mogą mierzyć się z najlepszymi. Brawo „Gwiazda”, tak trzymać!