W piątek, 11. września, Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, wręczyła nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Jest nam niezmiernie miło, że w tak szacownym gronie laureatów znalazły się nasze przedstawicielki:
  • Tytułem Młody Talent uhonorowane zostały: Zuzanna Jarocka, Wiktoria Krupa i Aleksandra Lewek.
  • Nagrodę Osobowość Ostrowskiej Kultury otrzymała Urszula Szczepaniak – prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Gwiazda”.

Uzasadnienie do nagród (źródło: umostrow.pl):

Zuzanna Jarocka
Zuzia od trzech lat uczęszcza do Grupy Baletowej „Gwiazda”, z którą brała udział w wielu przeglądach i konkursach z sukcesami reprezentując Ostrów Wielkopolski. W listopadzie ubiegłego roku zadebiutowała jako solistka w tańcu współczesnym i od razu sięgnęła po najwyższe trofea. Zaledwie półroczna lista jej sukcesów prezentuje się tak okazale, że nie sposób wymienić wszystkiego. Wystarczy tylko wspomnieć, że czy w Polsce, czy za granicą, zawsze zajmuje miejsca na podium. 1 miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Baletowej w Elblągu, czy zwycięstwo w ONLINE MUSIC FESTWAL CYBERT ART SPECIAL EDITION w Pradze to tylko dwa z długiej listy jej osiągnięć.  Zuzia zresztą, jak na artystkę przystało, nie tylko tańczy, ale też rysuje, maluje, śpiewa i gra flecie,  gitarze oraz ukulele.
Wiktoria Krupa
Ta młoda utalentowana dziewczyna jest związana z Grupą Baletową „Gwiazda” od 7 lat i ma na swoim koncie zarówno  choreografiach solowych, jak i grupowych niemałe sukcesy. Wystarczy wspomnieć, że wraz z grupą została laureatką Międzynarodowego konkursu „Island of Talent” w Chorwacji, Ogólnopolskiego konkursu Magia Tańca czy Międzynarodowego konkursu w Pradze, a do tego trzeba doliczyć sukcesy solowe,  w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Baletowej w Elblągu w Białobrzeskim E-Dance Show w Gdańsku. Wiktoria jest też zaangażowaną wolontariuszką.Aleksandra Lewek

Ola od najmłodszych lat związana jest z Grupą Baletową „Gwiazda”. Należy do grona solistek reprezentujących swą grupę i swoje miasto podczas konkursów, festiwali i imprez masowych. Jest perfekcjonistką w każdym calu, stąd jej liczne sukcesy: I miejsce na Festiwalu Sztuki Tanecznej „Pląsowadła”, I miejsce za neoklasyczna solówkę w Chorwacji, Grand Prix Solo XVII Ogólnopolskiego Konkursu Tanecznego „Magia Tańca”, czy I miejsce na festiwalu Prague Dance Open. Lista nagród jest jeszcze długa. Dodajmy jeszcze, że Aleksandra Lewek jest dobrze zapowiadającą się flecistką i może pochwalić się również sukcesami sportowymi.

Urszula Szczepaniak

Urszula Szczepaniak od dziewięciu lat pracuje społecznie na rzecz Stowarzyszenia Kulturalnego „Gwiazda” w Ostrowie Wielkopolskim. Od czterech lat pełni funkcję prezesa, a jej aktywność na tym się nie kończy. Dzięki niej młode tancerki mają możliwość reprezentowania Ostrowa na licznych konkursach i festiwalach w kraju i za granicą, np. w Chorwacji, Hiszpanii, Portugalii, czy we Włoszech. Urszula Szczepaniak z ochotą robi wszystko: pozyskuje fundusze, przygotowuje projekty, nawiązuje kontakty ze sponsorami i mediami, prowadzi stronę internetową Grupy Baletowej „Gwiazda” i konkursu „Magia Tańca”, fotografuje, nagrywa filmy… Dzięki jej zaangażowaniu, zespół „Gwiazda” stał się jeszcze bardziej rozpoznawalny w kraju i za granicą.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Prezydent Beacie Klimek za to wspaniale wyróżnienie. Nagrody są dla nas motywacją do tego, aby sięgać coraz wyżej i starać się jeszcze bardziej. Dziękujemy wszystkim osobom, które złożyły nam gratulacje. Wyrażamy głęboką wdzięczność dla tych, którzy wspierają działalność Stowarzyszenia Kulturalnego „Gwiazda” i kibicują nam na co dzień. Dziękujemy!