Grupa Baletowa „Gwiazda”, pod kierownictwem artystycznym Patrycji Stendery, uczestniczyła w Mistrzostwach Polski WADF. Zawody, organizowane przez światową federację World Artistic Dance Federation, rozgrywane są corocznie w Białych Błotach k. Bydgoszczy. W tym roku w imprezie wzięło udział ponad 2400 tancerzy z całej Polski. Wszystkie konkurencje rozgrywane były przez trzy dni, od 24 do 26 marca 2017. „Gwiazda” uczestniczyła w zmaganiach w sobotę, 25 marca, rozpoczynając od godz. 8:00 i kończąc swoje prezentacje niemal o 23:00.

Tancerki „Gwiazdy” uczestniczyły w Mistrzostwach Polski po raz pierwszy. Było to dla nich zupełnie, nowym, nieznanym doświadczeniem, przede wszystkim ze względu na zasady rozgrywania poszczególnych konkurencji, gdzie poprzez ½ i ¼ finału uzyskiwało się kwalifikację do zatańczenia w finałach i dopiero wówczas walczyło o miejsca w danej kategorii. Z uwagi na dużą liczbę zawodników, niektóre konkurencje rozgrywane były do późnych godzin wieczornych.

Pomimo trudów konkursowych, dziewczyny spisały się naprawdę świetnie. Wszystkie grupy uczestniczące w rozgrywkach, zakwalifikowały się do finałów w swoich kategoriach, uzyskując wysokie lokaty:

– 2 miejsce w kategorii artistic show, 12-15 lat wywalczyła najmłodsza grupa IV,
– 3 miejsce w jazz dance, 12-15 lat – grupa II,
– 8 miejsce w tańcu współczesnym, 
12-15 lat – grupa III,
– 9 miejsce w tańcu współczesnym,
pow. 15 lat  – grupa I.

Autorkami nagrodzonych choreografii są: Patrycja Stendera i Weronika Pilarczyk.

Gratulujemy wszystkim tancerkom i ich pedagogom udanego występu w tej prestiżowej imprezie. Cieszymy się, że po raz kolejny „Gwiazda” znalazła się w gronie najlepszych zespołów tanecznych w Polsce.

Galeria – kliknij tutaj!