Grupa Akrobatyczno-Baletowa „Gwiazda” po raz kolejny potwierdziła swoją przynależność do czołówki zespołów tanecznych nie tylko w Europie, ale i na świecie. W dniach 21-28 czerwca 2016 roku zespół uczestniczył w międzynarodowym konkursie Barcelona DanceGrand Prix Europe 2016 roku.

Podczas zmagań dziewczęta z „Gwiazdy” wspólnie wywalczyły najwyższe miejsca na podium: I miejsce w kategorii pedagogy – za prezentacje taneczne wszystkich dziewczynek w wieku do 11 lat, I miejsce w kategorii modern – za choreografie taneczne w przedziale wiekowym 12-16 lat, II miejsce w kategorii folk – dla grupy najstarszej, powyżej16 lat,III miejsce za wszystkie prezentacje taneczne w kategorii jazz.

Sukces „Gwiazdy” cieszy tym bardziej, że w konkursie zaprezentowały się zespoły z takich krajów jak: Japonia, Singapur, Indie, Włochy, Słowacja, USA, RPA, Grecja, Finlandia oraz Polska, reprezentowana przez „Gwiazdę”.

W sumie wystawiono 128 choreografii, zatańczonych przez 540 tancerzy. Konkurs był naprawdę wyjątkowy, gdyż wzięły w nim udział osoby w każdym wieku, przedstawiające układy taneczne w najróżniejszych stylach, często bardzo egzotycznych. Uczestnicy konkursu byli wobec siebie przyjaźnie nastawieni, życząc sobie wzajemnie powodzenia, gratulując udanych prezentacji i chętnie pozując do wspólnych zdjęć.

Podczas pobytu na wybrzeżu Costa Brava, dziewczynki z „Gwiazdy” miały również okazję na zwiedzanie Barcelony, gdzie podziwiały największe dzieła Gaudiego – bazylikę Sagrada Familia oraz Park Guell. Był również czas na zabawy na plaży w Lloret de Mar, kąpiele w morzu i w basenie.

W niedzielę, 26 czerwca, „Gwiazda” gościła w hiszpańskiej szkole Dance It, w Vilanova i la Geltru, gdzie odbyło się spotkanie integracyjne i wspólne prezentacje taneczne obu grup. Wyjazd do Barcelony był dla wszystkich niezwykłą przygodą, spotkaniem z ludźmi wielu kultur, okazją do nawiązania kontaktów a także podziwiania uroków Katalonii. Udział w tym wielkim wydarzeniu tanecznym był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Gratulujemy udanego występu w Dance Grand Prix Europe 2016 wszystkim tancerkom „Gwiazdy”, instruktorkom Agacie Kupczyk i Weronice Pilarczyk, a w szczególności nowemu kierownikowi Patrycji Stenderze, która podjęła wyzwanie prowadzenia zespołu po śmierci śp. Aliny Janikowskiej.

Zobacz zdjęcia – kliknij tutaj!