Jak co roku, na zakończenie sezonu artystycznego, Grupa Baletowa „Gwiazda” wzięła udział w międzynarodowym festiwalu dla dzieci i młodzieży. Tym razem był to Top Art Festival „La Costa Musical” na Wybrzeżu Costa Brava, na którym zespół „Gwiazda” występował jako Ambasador Wielkopolskiej Kultury, promując Województwo Wielkopolskie.

Festiwal trwał siedem dni, jednak tancerki „Gwiazdy” przebywały poza domem aż jedenaście dni –  od 13 do 24 lipca! W drodze do Hiszpanii spędziły bowiem cały dzień w Disneyland Paris, a wracając z festiwalu, odwiedziły Asterix Parc po Paryżem. Oba parki rozrywki zrobiły na dziewczętach ogromne wrażenie, a dla większości z nich były spełnieniem dziecięcych marzeń.

Pobyt na Costa Brava urozmaicony był wycieczką do aquaparku, zwiedzaniem Barcelony oraz warsztatami tanecznymi z najlepszymi tancerzami – instruktorami: flamenco, hip-hop i tańca współczesnego. W hotelu w Blanes, dziewczęta spotkały się również z właścicielką hiszpańskiej szkoły tańca Dance It, w której gościły dwa lata temu. Cecilia Segovia przejechała ponad sto kilometrów, aby spotkać się ponownie z tancerkami „Gwiazdy” – prawdopodobnie jeszcze w tym roku zawita ze swoim zespołem do Ostrowa Wielkopolskiego.

Festiwal młodych talentów Top Art Festival był niezwykle udanym przedsięwzięciem artystycznym, ale również organizacyjnym. Kilkudniowe prezentacje konkursowe rozgrywane były według ściśle określonego harmonogramu, dzięki czemu uczestnicy mogli również skorzystać z wypoczynku przy basenie czy na plaży.  Festiwal „La Costa Musical” zakończył się dla „Gwiazdy” ogromnym sukcesem – dziewczęta zdobyły łącznie aż 13 pucharów! Gala festiwalowa, połączona z wręczeniem nagród, odbyła się 20 lipca, w Teatrze Casino Grande w Lloret de Mar.

Grupa Baletowa „Gwiazda” zdobyła następujące nagrody:

  • grupa I (najstarsza): I miejsce w kategorii folk dance, III miejsce w kat. etiuda art dance
  • grupa II: II miejsce w kategorii folk dance, II miejsce w kategorii etiuda art dance
  • grupa III: I miejsce w kategorii folk dance, II miejsce w kategorii show dance art
  • grupa IV: III miejsce w kategorii  etiuda art dance
  • duet Maria Przybylska i Wiktoria Krupa – II miejsce w show dance art

Solistki:

  • I miejsce: Hanna Szczepaniak
  • II miejsca w swoich kategoriach wiekowych i tanecznych: Nikola Banaszak, Wiktoria Demska i Aleksandra Lewek
  • III miejsce: Nadia Nowicka

Dodatkową nagrodę dla całej grupy stanowił czek o wartości 500 euro do wykorzystania w kolejnym festiwalu Top Art.

Kierownik artystyczny zespołu Patrycja Stendera otrzymała I nagrodę za różnorodność w tańcu, z uwagi na fakt, że „Gwiazda” zaprezentowała się w wielu różnych technikach tanecznych, takich jak: taniec irlandzki, ludowy, współczesny, jazz, step amerykański i show dance. Dziękujemy autorom zwycięskich choreografii: Agacie Judkowiak, Weronice Pilarczyk, Mateuszowi Wójcikowi i oczywiście Patrycji Stenderze.

Wyjazd Grupy Baletowej „Gwiazda” był dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Galeria – kliknij tutaj.