Ogromnym sukcesem zakończył się udział przedstawicielek Grupy Baletowej „Gwiazda” w krajowych eliminacjach do światowego finału Dance World Cup. Kwalifikacje do udziału w finale pucharu świata w tańcu corocznie odbywają się w Krakowie.  Tym razem, z uwagi na obostrzenia sanitarne, konkurs przeprowadzono w formule online. Wyniki eliminacji ogłoszono 27 marca br. Wśród uczestników każdej kategorii wyłoniono maksymalnie czterech wykonawców (z najwyższymi rezultatami), którzy otrzymali nominację do reprezentowania Polski w światowym finale w Hiszpanii, zaplanowanym na koniec czerwca tego roku.

Jesteśmy bardzo dumni, że do finału zakwalifikowano aż cztery choreografie, wykonane przez duety i solistki „Gwiazdy”:

  • Laura Niewiejska i Małgorzata Guździoł – 1 miejsce w kategorii junior duet modern (wynik: 82,33 pkt.)
  • Wiktoria Dworak – 2 miejsce, senior solo modern (71,66 pkt.)
  • Wiktoria Krupa i Wiktoria Dworak – 2 miejsce, senior duet modern ( 83,33 pkt.)
  • Hanna Szczepaniak – 4 miejsce, junior solo modern (88,33 pkt.)

Kwalifikacje do światowego finału mógł uzyskać uczestnik, który otrzymał co najmniej 70 punktów. Cieszymy się, że takimi rezultatami mogą pochwalić się pozostałe solistki, biorące udział w eliminacjach:

  • Małgorzata Guździoł – kategoriia: junior solo modern, wynik: 77,00 pkt.
  • Aleksandra Lewek – children solo modern, wynik: 73,33 pkt.
  • Zuzanna Jarocka – junior solo modern, wynik: 71,67 pkt.

Gratulujemy wszystkim tancerkom! To wielkie wyróżnienie znaleźć się w gronie najlepszych wykonawców w Polsce. Ogromne uznanie należy się kierownik artystycznej, pedagog i choreograf grupy „Gwiazda” –  Patrycji Stenderze, bez której ten sukces nie miałby miejsca.  Wszystkie tancerki przygotowywały się do konkursu pod jej okiem, w większości w stworzonych przez nią choreografiach.  Podziękowania dla choreografów – Pauliny Ibron i Pawła Michno.

Serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Przygodzicach za udostępnienie sali do nagrań.

Udziału w krajowych eliminacjach Dance World Cup był współfinansowany z budżetu Powiatu Ostrowskiego, w ramach realizacji zadań w dziedzinie kultury. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.