Dwa koncerty jednego dnia, sala Ostrowskiego Centrum Kultury wypełniona po brzegi, a na scenie prawie dwieście młodych tancerek – tak wyglądała niedziela 10. lutego. W koncertach „W blasku karnawału” zaprezentowały się najpierw najmłodsze uczestniczki z przedszkola baletowego, które po raz pierwszy stanęły na dużej scenie, aby wykonać, przygotowane specjalnie na tę okazję, choreografie baletowe. Drugi koncert należał do uczestniczek ogniska baletowego czyli dziewczynek w wieku szkolnym. Wszystkie młode artystki z przejęciem wykonywały każdy krok, którego nauczyły się pod okiem swoich pedagogów: Patrycji Stendery, Pauliny Majdy i Agaty Judkowiak.

W obu koncertach gościnnie wystąpiła Grupa Baletowa „Gwiazda”, która zaprezentowała choreografie w różnych technikach tanecznych. Na scenie gościł taniec klasyczny, jazzowy, współczesny z elementami akrobatyki oraz pokazowy step amerykański czyli najnowszy repertuar zespołu. Nie zabrakło również niespodzianek. Układ taneczny najstarszej grupy „Gwiazdy” wzbogaciła swoim udziałem Patrycja Stendera,  co spotkało się z żywiołową reakcją widowni. Publiczność nie szczędziła braw młodym artystom. Atmosferę koncertu podgrzewał prowadzący – Szymon Matyśkiewicz.

Na zakończenie wszystkie artystki obdarowane zostały lizakami w kształcie serca, z okazji zbliżających się walentynek.

Koncert odbył się również w duchu niesienia pomocy. Część dochodu ze sprzedaży biletów przeznaczono na leczenie Patryka Jarczaka. Pieniądze zostały przekazane z rachunku Stowarzyszenia Kulturalnego „Gwiazda” na konto Fundacji Siepomaga. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

Zarząd Stowarzyszenia Kulturalnego „Gwiazda” składa serdeczne podziękowania Rafałowi Jakubowiczowi – za zdjęcia, Szymonowi Matyśkiewiczowi – za prowadzenie oraz Tymonowi Dominiczakowi – za rejestrację filmową koncertów.