W sobotę, 12 marca 2016 r.,  Grupa Akrobatyczno-Baletowa „Gwiazda”, po raz kolejny uczestniczyła w zmaganiach o kwalifikację do finału Dance World Cup 2016. Ogólnopolskie eliminacje do światowego finału konkursu dla uczniów niepublicznych szkół baletowych i zespołów tanecznych miały miejsce w Krakowie. Na deskach Teatru Ludowego konkurowali tancerze z całej Polski, prezentując swoje umiejętności w różnych kategoriach tanecznych i wiekowych. Występy podlegały ocenie międzynarodowego jury, które przyznawało kwalifikację do światowego finału maksymalnie trzem wykonawcom w każdej kategorii, pod warunkiem że uzyskali wymagane minimum punktów, co wcale nie było takie łatwe.

Tancerki z zespołu „Gwiazda” poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie, uzyskując aż 7 nominacji do reprezentowania Polski w światowym finale konkursu Dance World Cup 2016, który w tym roku odbędzie się na wyspie Jersey.

Kwalifikacje do światowego finału uzyskały:

grupa I – zajmując I miejsce w stepie amerykańskim, 14-17 lat
grupa IIII miejsce w kategorii jazz dance, 10-13 lat
kwartet: Aleksandra Wesołowska, Zofia Kondal, Patrycja Jakuszkowiak, Julia Kurzawska – II miejsce w kategorii modern, 14-17 lat
Solistki:
Julia TrześniewskaI miejsce w solo jazz dance, 10-13 lat
Hanna SzczepaniakI miejsce w solo ballet, 10-13 lat
Laura LewandowskaII miejsce w solo jazz dance, 10-13 lat
Aleksandra CzuchraII miejsce w solo modern, 10-13 lat
Regulaminową sumę punktów, kwalifikacją do finału uzyskały również: Aleksandra Wesołowska, Anna Zaradna i Iga Koszkało, występujące w kategorii solo modern, 14-17 lat. Swój debiut w konkursie w tańcu solowym miała również Chantal Laskowska, która zaprezentowała się w tańcu klasycznym, 14-17 lat.
Bardzo dobry występ w konkursie, ale bez kwalifikacji do finału, miały również:
– grupa III – uzyskując wynik plasujący ją na 2 miejscu w tańcu narodowym (step irlandzki), 10-13 lat
– grupa IV – trzecia lokata w tańcu klasycznym, trzecia w stepie amerykańskim.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom konkursu! Wyrazy uznania należą się pedagogom „Gwiazdy”: Patrycji Stenderze, Agacie Kupczyk i Weronice Pilarczyk, które przygotowały swoje podopieczne do zaprezentowania się w konkursie i to z tak dużym sukcesem!

Gratulujemy!

 

Galeria – kliknij tutaj!