Grupa Akrobatyczno-Baletowa „Gwiazda”, pod kierownictwem artystycznym Aliny Janikowskiej, po raz kolejny zaprezentowała się na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury. Podczas dwudniowych koncertów  pt. „Tańczymy dla Was”, adresowanych tym razem do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, można było obejrzeć „Gwiazdę” w wielu odsłonach. W programie znalazły się tańce klasyczne, modern, jazz, step irlandzki i amerykański, wykonane w grupach, duetach i solowo. Koncerty poprowadziła Alina Janikowska, która nie tylko przedstawiła wykonawców, ale również podzieliła się swoją wiedzą na temat różnych form tańca a także opowiedziała o sukcesach zespołu, na przestrzeni lat jego istnienia.

Wykonawcami pierwszego koncertu, 14.04.2015, były młodsze grupy „Gwiazdy” – II, III, IV i V, które miały okazję wystąpić przed koleżankami i kolegami ze swoich szkół. Drugiego dnia widownię stanowili uczniowie ostrowskich gimnazjów i szkół średnich, dla których zaprezentowały się dziewczyny z grupy I i II, równie ciepło przyjęte przez swoje klasy. Podczas obu koncertów występy „Gwiazdy”przyjmowane były bardzo entuzjastycznie. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali kolejne tańce, nagradzając wykonawców gromkimi brawami, a na koniec nawet owacją na stojąco.

Bardzo dziękujemy wszystkim młodym Widzom za liczne przybycie, serdeczne przyjęcie a także słowa uznania, jakie napływają do nas po koncertach.

http://podstawowa6.pl/wordpress/2015/04/15/gala-zespolu-gwiazda/

 

Fotorelacja

https://www.facebook.com/ZespolGwiazda/posts/944617425559127

https://www.facebook.com/ZespolGwiazda/posts/946210422066494

https://www.facebook.com/ZespolGwiazda/posts/944625335558336