Grupa Baletowa „Gwiazda” po raz kolejny zakwalifikowała się do wzięcia udziału w światowym finale konkursu Dance World Cup! W ogólnopolskich eliminacjach, które odbyły się 21. marca w Krakowie, „Gwiazda” zdobyła aż 6 nominacji do reprezentowania Polski w finale pucharu świata w Hiszpanii. W konkursie zaprezentowały się dwie najstarsze grupy wiekowe i każda z nich dwukrotnie uplasowała się na najwyższym stopniu podium. Międzynarodowe jury przyznawało kwalifikację do finału na podstawie sumy uzyskanych punktów, która musiała wynosić co najmniej 70 (na 100 możliwych). Wszystkie prezentacje „Gwiazdy” oceniono powyżej wymaganego minimum, a sześć z nich znalazło się na podium:

– Grupa I –  1. miejsce w kategorii modern dance senior i 1 miejsce w jazz dance senior

– Grupa II – 1. miejsce w kategorii modern dance junior i 1. miejsce w kategorii jazz dance junior

– duet Wiktoria Dworak i Wiktoria Krupa – 2. miejsce w kategorii modern dance senior

– duet Maria Sperling i Wiktoria Chlasta – 3. miejsce w kategorii modern dance junior

Wyniki uprawniające do uzyskania kwalifikacji zdobyły również solistki Zuzanna Jarocka, Hanna Szczepaniak i Wiktoria Krupa (każda z nich zanotowała rezultat powyżej 77 pkt.).

Wyjątkową nagrodą jury uhonorowano duet Wiktoria Krupa i Wiktoria Dworak. Tancerz i juror – Jean Philippe Dury – wręczył dziewczynom voucher na 3-miesięczne stypendium, na które składają się warsztaty z najlepszymi choreografami z kraju i zagranicy oraz pobyt w Madrycie lub Warszawie (do wyboru). Projekt daje ogromne możliwości rozwoju umiejętności tanecznych a także wzięcia udziału w spektaklach tanecznych w międzynarodowej obsadzie.

Wszystkim tancerkom grupy „Gwiazda” składamy serdeczne gratulacje, jesteśmy dumni z tak wspaniałego sukcesu.

Wyrazy uznania kierujemy pod adresem Patrycji Stendery-Walczak oraz Pauliny Ibron, które pracowały z tancerkami nad przygotowaniem repertuaru konkursowego. Autorami zwycięskich choreografii są: Joanna Plata, Patrycja Stendera, Paulina Ibron, Paweł Michno i Tomasz Zbącki.