Szczególny koncert, z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka obył się 29 maja, w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim. Młodzi artyści zadedykowali koncert swoim kolegom, którzy zmagają się z chorobą. „Dzieci Dzieciom” – to już druga edycja koncertu charytatywnego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”, we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 6. Całkowity dochód z imprezy przeznaczono na leczenie Paulinki – uczennicy z SP6 i Kacperka – z rodziny zaprzyjaźnionej z „Gwiazdą”.
Na wspólnej scenie zaprezentowały się dziewczynki z ogniska baletowego, Grupa Baletowa „Gwiazda” i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 (wśród nich również tancerki z zespołu „Gwiazda”) oraz siostra Kacperka, która zagrała na skrzypcach.
Paulinka i Kacperek z zaciekawieniem obserwowali wszystkie poczynania sceniczne. Dziewczęta z Grupy Baletowej „Gwiazda” przygotowały dla nich dodatkową niespodziankę, przekazując im swoje nagrody, otrzymane w konkursie tanecznym – dwa ogromne pluszowe misie. Decyzję o tym, że podzielą się nagrodami z dziećmi, dla których będą tańczyć, zrodził się natychmiast po otrzymaniu trofeów w Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych w Małogoszczu.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6 panowała gorąca atmosfera i to również w znaczeniu dosłownym. Upał jednak nie przeszkodził wykonawcom, ani wolontariuszom sprzedającym cegiełki czy też widzom, którzy licznie przybyli na tę imprezę. Wśród gości zaproszonych, na widowni zasiadła również Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek oraz ostrowscy radni.Na zakończenie koncertu, Prezydent Beata Klimek wręczyła dyplomy uznania trojgu wolontariuszy, którzy pozyskali najwięcej funduszy na leczenie Kacperka i Paulinki, a byli to: Renata Kłobus, Teresa Zadka i Paweł Zadka.

Pomysłodawczynią i kierownikiem artystycznym koncertu była Patrycja Stendera.
Wszystkie młode tancerki przygotowały: Patrycja Stendera, Agata Judkowiak i Paulina Majda, a wokalistów ze Szkoły Podstawowej nr 6 – Agnieszka Śniegowska.

Ubiegłoroczna edycja koncertu „Dzieci Dzieciom” została zgłoszona do konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami”. Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” otrzymało zaproszenie na galę podsumowującą konkurs, która odbędzie się 7 czerwca br w Poznaniu. Z zaproszenia Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Marzeny Wodzińskiej skorzystają Patrycja Stendera i Agata Judkowiak, które będą reprezentować Stowarzyszenie podczas finału konkursu. Udział w uroczystości jest dla nas nie lada zaszczytem, jednak najpiękniejszą nagrodą jest uśmiech dzieci, którym dedykowaliśmy koncerty.

Galeria zdjęć – tutaj