14 marca br. Grupa Baletowa „Gwiazda”, pod kierownictwem artystycznym Aliny Janikowskiej, wzięła udział, w odbywających się w Krakowie, krajowych eliminacjach do światowego finału Dance World Cup. Jest to konkurs międzynarodowy, którego finał w tym roku odbędzie się w Rumunii, do tej pory eliminacje do konkursu rozegrane zostały w 19 krajach.

Po raz kolejny dziewczyny z Grupy Baletowej „Gwiazda” potwierdziły wysoki poziom artystyczny, zdobywając czołowe miejsca w tym prestiżowym konkursie:
– Grupa IV w kategorii do 9 lat zajęła I miejsce w tańcu klasycznym,

– Laura Lewandowska – III miejsce w tańcu solo modern,
– Grupa II w kategorii 10-13 lat – I miejsce w stepie irlandzkim,
– Grupa I w kategorii 15-17 lat – I miejsce w stepie irlandzkim oraz II miejsce w kategorii show dance,
– Julia Kurzawska – I miejsce w kategorii solo show dance,
– Agnieszka Wenderska – I miejsce w kategorii solo modern oraz dodatkowo została wyróżniona II miejscem w generalnej klasyfikacji konkursu.
Regulaminową liczbę punktów, kwalifikującą do finału Dance World Cup, uzyskały również solistki:
– Julia Trześniewska
– Iga Koszkało
– Aleksandra Czuchra
– Hanna Szczepaniak
– Wiktoria Krupa.
Warto dodać, że Julce Trześniewskiej i Hani Szczepaniak zabrakło tylko 1 punktu, aby znaleźć się na podium. Bardzo dobry wynik uzyskała również grupa III, solistki Anna Zaradna i Aleksandra Wesołowska oraz duet – Maria Perz i Aleksandra Czuchra.

Wszystkim uczestniczkom „Gwiazdy”, kierownikowi zespołu – Alinie Janikowskiej oraz instruktorkom – Patrycji Stenderze i Agacie Kupczyk serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Składamy serdeczne podziękowania naszym sponsorom – Ostrowskiemu Zakładowi Ciepłowniczemu oraz Spółdzielni Mleczarskiej „Lazur” – którzy wspomogli nasz wyjazd finansowo.

Grupa Akrobatyczno-Baletowa „Gwiazda”, pod kierownictwem Aliny Janikowskiej, tańczy już 19 lat, nieustannie wzbogacając wachlarz swoich osiągnięć tanecznych. Do końca 2014 r. „Gwiazda” pozostawała w strukturach MDK, a obecnie prowadzona jest przez Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”, z siedzibą w Ostrowskim Studio Tańca, przy ul. Kolejowej 21.